Styrelse och arbetsgrupper

 Styrelsen
 Arbetsgrupperna

Kontakta KOF

Du kan också skriva eller ringa till någon i styrelsen eller i arbetsgrupperna nedan - eller skicka e-post till info(a)kof.nu


Ordförande: Hans Nordius
Västra Kyrkogatan 16 A, 262 32 Ängelholm
tfn 0431-808 10
e-post: hans.nordius(a)kof.nu

Vice ordförande: Thomas Terne
Hälsovägen 11 lgh 1403, 252 21 Helsingborg
mobil 070-567 19 80
e-post: thomas.terne50(a)gmail.com

Kassör: Vakant

Ledamot och medlemsansvarig: Tobias Christoffersson  
Skeppsvägen 3, 262 94 Ängelholm
mobil 070-838 03 44
e-post: tobias.christoffersson(a)kof.nu

Ledamot: Anna-Lena Harmsund  
Brisgatan 9 C, 262 42 Ängelholm
mobil 070-405 05 52
e-post: anna-lena.harmsund(a)kof.nu

Ledamot: Oskar Lindberg
Herrgårdsvägen 20, 254 82 Helsingborg
mobil 070-630 83 07
e-post: lindberg_oskar(a)hotmail.com

Ledamot: Tommi Sandberg
Umeågatan 4 B, 252 76 Helsingborg
tfn 042-13 30 22
e-post: totta.sandberg(a)yahoo.se

Ledamot: Jan Skidell
Mäshultsvägen 235, 269 96 Båstad
mobil 070-867 47 75
e-post: jan.skidell(a)kof.nu



Suppleanter

Håkan Johansson
Hökvägen 3, 266 54 Vejbystrand
mobil 070-571 98 23
e-post: hakan.johansson(a)kof.nu

Klas Lindell   
Midgårdsgatan 50, 253 62 Helsingborg
mobil 070-812 54 31
e-post: klash.lindell(a)comhem.se



pil upp

KOF:s arbetsgrupper

Program
Tommi Sandberg, tfn 042-13 30 22  (sammankallande),   totta.sandberg(a)yahoo.se
Lars Hallbeck
Anna-Lena Harmsund
Mikael Jönsson

Medlemsbladet
Tobias Christoffersson, tfn 070-838 03 44 (sammankallande), tobias.christoffersson(a)kof.nu
Erik Svensson
Thomas Terne

Fågelskydd
Thomas Terne, tfn 070-567 19 80 (sammankallande), thomas.terne50(a)gmail.com
Henrik Ehrenberg
Alf Petersson (kontaktperson pilgrimsfalkarna Kullaberg)
Christer Stridh (kontaktperson pilgrimsfalkarna Helsingborg)

Vindkraft och rovfåglar
Rapportera iakttagelser till:
Bengt Andersson, tfn 073-352 22 31, e-post: bambosa(a)telia.com
Christer Strid, tfn 076-119 95 52, e-post: christer.strid(a)kof.nu
Karl-Erik Söderqvist, tfn 070-337 02 43, e-post: karl-erik.soderqvist(a)comhem.se

Se rapportformulär här!

Obsplatser
Hans Nordius, tfn 0431-808 10 (sammankallande), hans.nordius(a)kof.nu
Bengt Andersson
Lars-Bertil Nilsson

Fjärilar-och trollsländor
Thomas Wallin, tfn 070-644 96 60 (sammankallande),  thomas.wallin(a)kof.nu
Bengt Andersson
Lennart Engman
Tommi Sandberg

Webb
Anna-Lena Harmsund, tfn 070-405 05 52, (sammankallande), anna-lena.harmsund(a)kof.nu
Karl-Göran Nilsson,  karl_g_nilsson(a)kof.nu
Mats Peterz,  mats.peterz(a)kof.nu
Affe Petersson, alf.petersson(a)kof.nu
Christer Strid,  christer.strid(a)kof.nu
Thomas Svanberg, thomas.svanberg(a)kof.nu
Thomas Wallin,  thomas.wallin(a)kof.nu


pil upp

Kontakta KOF